Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

Žáci sedmého a devátého ročníku se zúčastnili lyžařského výcviku v Čenkovicích v zařízení Atlas Real. Po dobu pěti dní a to od 12. února do 16. února.

V pondělí jsme měli sraz o půl deváté před školou a pak jsme se vypravili na tří hodinovou cestu. Po cestě jsme dospávali anebo jsme byli na telefonu. Měli jsme jednu zastávku na benzínce za Olomoucí, kde jsme se posilnili a jeli dál.

Po příjezdu jsme se vybalili a šli jsme na oběd. Odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupinky a šli na sjezdovku U pramene se učit bezpečně zastavit. Snowboardistů bylo 8 a lyžařů 7.

Lyžaři v úterý ráno ještě trénovali obloučky a pak už šli na vlek. Snowboardisti trénovali pády. Odpoledne pak už trénovali různé styly jízdy, zatímco naši lyžaři ovládli sjezdovky.

Ve středu ráno padaly kroupy, a tak sníh namrzl. Lyžovalo se a snowboardovalo  hůř, ale zvládli jsme to. Byli jsme ještě na modré sjezdovce. Odpoledne jsme se vydali na procházku po okolí a obdivovali krásy přírody.

Ve čtvrtek jsme šli všichni spolu na lanovku na Červenou Vodu na celý den a trénovali sjíždění a zatáčení. V noci nám pak na střeše hráli nějací kluci ze Šumperka písničky a tak jsme někteří nemohli spát.

V pátek jsme už všichni byli vyčerpaní a chystali jsme se domů. Před obědem jsme šli ještě na sjezdovku a užívali si poslední minuty na sněhu.

V odpoledním klidu jsme hráli stolní fotbálek u jídelny anebo motorky.

Po celém týdnu jsme se vrátili všichni až na jednoho žáka, který si zlomil zápěstí. Další přijeli s modřinami, pochroumaným kolenem anebo s bolavými zády.

Jídlo jsme dostávali třikrát denně v jídelně, kde nám služba nachystala hrnky a čaje a poté po nás uklidila. Moc nám všem chutnalo.

Počasí nám přálo a tak jsme se všichni statečně naučili lyžovat anebo snowboardovat. Moc jsme si to užili a vzpomínáme na to jen v dobrém.

Celých pět dní se o nás starala zdravotnice pí. uč. Žáková. Vedoucí lyžařů byla pí. uč. Lovászová a snowboardistů pí. uč. Molčíková.

Žákyně:  D. Muchová, K. Zatloukalová a L. Donátová