Úvod / Aktuality / Konverzace z anglického jazyka

Konverzace z anglického jazyka

V hodinách anglické konverzace probíráme mnoho témat. Jedním z nich je i Velká Británie. Žije tam asi šestkrát víc obyvatel než v České republice. Jen  Londýn, hlavní město, má podobný počet obyvatel jako ČR. 

V čele Velké Británie stojí panovník Karel III. Můžeme tam navštívit mnoho památek, například Londýnské oko, Buckinghamský palác nebo Tower Bridge. I příznivci fotbalu si zde najdou své, např. Emirates Stadium.

Další památky: 

Stonehenge - jedná se o největší britský monument a nejznámější pozůstatek doby bronzové. Léta byl považován za chrám slunce, astronomický kalendář, nebo za svatyni mrtvých předků. 

Loch Ness - jezero se proslavilo díky svému údajnému obyvateli tzv. Nessie. První spatření příšery údajně proběhlo již v 6. století. 

Bílé útesy doverské - díky strategické poloze a zářivě bílé barvě byly útesy vyhlášené už v antice a patrně podle nich vznikl název Anglie – Albion (z latinského slova bílý - alba). 

Ben Nevis - pokud se nebojíte výšek, můžete zdolat nejvyšší horu Británie. Měří 1345 metrů a je o něco nižší než naše nejvyšší hora Sněžka.  

Birmingham - známý taky pod názvem město muzeí, jedno z nejznámějších je například Muzeum a Galerie umění. Za návštěvu stojí také muzeum Black Country Living, které ukazuje, jak se žilo v industriální zóně Birminghamu v době průmyslové revoluce.

Patrik Halás

9.A