Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Elektronický vstupní systém v základní škole

Elektronický vstupní systém v základní škole

Vážení rodiče, rádi bychom vás informovali o dalším kroku k zajištění bezpečí pro žáky, kteří navštěvují naši školu.

Zprovoznili jsme systém - Otvírák, který umožňuje mít přehled o tom, kdy vaše dítě vstoupí do školy a kdy z ní odejde. Ve škole jsou instalovány terminály, ke kterým vaše dítě přiloží čip, ten jeho příchod či odchod zaznamená do počítačové databáze a pošle vám neprodleně notifikační email, který vám potvrdí příchod vašeho dítěte do školy a následně při opuštění školy vás informuje o jeho odchodu. Získáte tak ucelený přehled o pohybu vašeho dítěte.

Pokud máte zájem o tento významný bezpečnostní prvek, stačí zakoupit čip (podobný jako stravovací) za cenu 122,-Kč. Tento čip bude doprovázet vaše dítě po dobu celé školní docházky. Třídnímu učiteli nahlásíte email či emaily (lze posílat oběma rodičům), na které chcete zasílat notifikační zprávy.

Není to povinné, nemusíte čip pořizovat. Myslím si ale, že pro rodiče žáků prvního stupně a rodiče žáků z druhého stupně, kterým se do školy moc chodit nechce, to bude služba k nezaplacení.

 Mgr. Milan Bajgar, MBA a ing. Jiří Cihlář