Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

Žáci sedmého ročníku se zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Čenkovicích ve dnech 27. února až 3. března. Pobyt nám umožnilo rekreační zařízení Atlas. Počasí nám přálo, a proto se všichni naučili lyžovat. Naší úžasnou zdravotnicí byla pí. uč. Žáková, vedoucí kurzu pí. uč. Molčíková a instruktorkami pí. uč. Čechová a pí. uč. Lovászová.

Hned první den jsme byli rozděleni do tří družstev. Ti, co byli v prvním družstvu, šli hned na svah. Ostatní se učili první obloučky. Některým to šlo lépe, jiným hůře. V úterý a ve čtvrtek se lyžovalo celý den. Ve středu odpoledne jsme byli na vycházce po okolí.

Celkem 18 žáků lyžovalo na sjezdovkách U pramene a na Červené Vodě, kde byla moderní čtyřsedačková lanovka, která byla dokonce vyhřívaná. Lyžovat se chodilo ráno po snídani a po odpoledním klidu. Hned u jídelny byla i příjemná vířivka a stolní tenis.

Všichni jsme si to užili a věříme, že kdo tam byl, nebo teprve bude, určitě si to užije a odnese si spoustu vzpomínek.

Pavla Kopřivová a Andrea Vránová

Ještě pohled vedoucí lyžařského výcviku

Po dvouleté odmlce díky koronaviru se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz ZŠ Chropyně v Čenkovicích. Zúčastnilo se ho celkem 18 žáků 7. ročníku. Ubytování bylo tradičně v rekreačním zařízení Atlas. Celý týden bylo nádherné slunečné počasí a ideální lyžařské podmínky. Všichni žáci se naučili lyžovat a odjížděli spokojeni s novými zážitky a dovednostmi.

Za finanční podporu děkujeme zřizovateli městu Chropyně a SRPŠ při ZŠ Chropyně.

Mgr. Marie Molčíková