Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Starší žáci předávají své znalosti mladším

Starší žáci předávají své znalosti mladším

 

 

Žák deváté třídy, Petr Michálek, se nabídl, že by rád rozšířil znalosti žáků šestých ročníků na téma plži. Vzhledem k tomu, že měkkýše probírají žáci v zimě v 6. ročníku, tak mě Petr oslovil, zda by mohl žákům 6. tříd svůj chov ukázat. Čekali jsme, až se oteplí, neboť přesun v chladu není pro šneky vhodný. Ve středu 31.5.2023 přinesl  Petr do školy část plžů, které chová a opravdu poutavě a zajímavě povídal o jejich chovu, potravě, rozmnožování. Neboť s chovem plžů má již několikaleté zkušenosti, tak povídání žáky velice zaujalo, mohli na vlastní oči vidět např. oblovku žravou a spoustu jiných druhů. Vyzkoušel si tak ve škole i roli vyučujícího u tabule a zhostil se jí skvěle. Vzhledem k tomu, že je Petr ochotný povídat i žákům na 1.stupni, tak se potká i s mladšími žáky – a to 9. a 15.června. Jsem ráda, že naši žáci jsou ochotní předávat své zkušenosti mladším a velice si vážím toho, že byl Petr ochotný toto vše připravit. Děkuji.

                                Mgr. Kateřina Majtánová, třídní učitelka 9.b