Úvod / Aktuality / Pro rodiče / VÝLET 7. A A 7. B

VÝLET 7. A A 7. B

V úterý 16. 5. ráno se žáci 7. A a 7. B spolu s pedagogickým dozorem třídních učitelek a paní asistentky sešli na vlakovém nádraží v Chropyni. Odtud jeli do Nezamyslic, tam přestoupili na další vlak a pokračovali do Brna. V Brně jsme vystoupili z vlaku před 9. hod.

Naším plánem bylo navštívit Hvězdárnu a planetárium. Program začínal až o půl dvanácté, takže jsme měli asi dvě hodiny čas. Rozhodli jsme se je strávit ve Vaňkovce. Tady jsme si nakoupili a občerstvili se. Okolo jedenácté hodiny jsme vyrazili tramvají na Kraví horu, kde stojí hvězdárna.

Při vstupu jsme dostali 3D brýle. Na začátku nás průvodce seznámil s obecnými informacemi o planetáriu, poskytl nám možnost podívat se na noční oblohu z různých světových stran, viděli jsme i různá souhvězdí, aj. Po tomto úvodu nám pustil samotný program s názvem Vesmírné oázy 3D. Ten trval přibližně hodinu. Bylo to velmi poučné a zajímavé.

Po skončení projekce jsme se rozloučili s komentátorem, vrátili jsme brýle a někteří si koupili i předměty na památku. Když jsme vyšli ven, ještě jsme se společně vyfotili před planetáriem a pak jsme už pospíchali na tramvaj, která nás odvezla zpět na nádraží.

Výlet se nám velmi líbil a chtěli bychom vidět i další zajímavé programy.

Mgr. Eva Skácelíková