Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Výlet VIII.B do Olomouce

Výlet VIII.B do Olomouce

Výlet 8.B do Olomouce byl skvělým dobrodružstvím plným zábavy a poznání. Naším výchozím bodem bylo vlakové nádraží, kde jsme se všichni sešli plní očekávání a nadšení. Po nastoupení do vlaku jsme se pohodlně usadili a vydali se na cestu směrem k našemu cíli.

 

Po přibližně jedné hodině jízdy jsme dorazili do Olomouce, kde na nás čekalo první zastavení v Rozáriu. Tento nádherný květinový park nás okouzlil svou krásou a vůní. Procházeli jsme se po alejích plných různobarevných květin a užívali si klidného prostředí. Někteří z nás si dokonce udělali nádherné fotografie s květinovými pozadími. Rozárium nám poskytlo skvělou příležitost relaxovat a načerpat energii pro další část našeho výletu.

 

Po asi hodinové zastávce v Rozáriu jsme zamířili do Pevnosti poznání, kde jsme měli plánovanou chemickou hodinu. Jedním z nejzajímavějších pokusů byl experiment s barevným chameleonem, který nám ukázal, změnění podmínek látek. Při sledování změn podmínek chameleona jsme se dozvěděli mnoho zajímavých faktů a o jeho chemických procesech.

Na náměstí nám náš spolužák předvedl svůj referát o morovém sloupu, který byl hodně zajímavý.

Po dávce poznání jsme se vydali do Šantovky, což je oblíbené nákupní centrum v Olomouci. Tato zastávka byla plná volnosti, protože jsme se mohli rozejít a strávit čas podle vlastního uvážení. Někteří z nás se vydali na prohlídku obchodů a využili příležitost nakoupit si nějaké věci.

Celý výlet do Olomouce byl skvělou příležitostí pro nás, objevit krásy tohoto historického města. Získali jsme nové poznatky a zážitky. Byla to nezapomenutelná zkušenost, která nám zůstane v paměti ještě dlouho.

Martin Navrátil