Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Robotika a elektronový mikroskop v Experimentáriu

Robotika a elektronový mikroskop v Experimentáriu

V čtvrtek 22. 6. 2023 se 9. B už podruhé vydala do Experimentária, které je součástí Střední průmyslové školy v Otrokovicích. Po úspěšné cestě vlakem a hromadnou dopravou jsme dojeli na místo. Exkurzi jsme začali ve 3D kině dokumentem o ledních medvědech a globálním oteplování. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna šla na robotiku a druhá s paní učitelkou k elektronovému mikroskopu. V robotice si každý zkusil naprogramovat robota tak, aby postavil věž z barevných pěnových kostiček. I když některé žáky vlastně více bavilo věžičky bořit než stavět 😊. Mezitím, co jedna skupina programovala roboty, druhá se dozvídala informace o dvoumilionovém elektronovém mikroskopu. Po krátké přednášce o optice jsme si mohli nachystat vlastní vzorky a mikroskop vyzkoušet. Přichystali jsme si dva vlasy různé barvy, nitku z trička, řasu, vous, kousek kůže a nepořádek z kryt telefonu. Po výměně obou skupin jsme všichni společně odcházeli do nafukovacího planetária, kde jsme shlédli dokument o vesmíru. Po více než 4 hodinách strávených v prostorách školy jsme se vydali na nádraží a poté domů.

                                                                                                                                         Žáci 9. B