Úvod / Aktuality / Pro rodiče / Vánoční florbalový turnaj

Vánoční florbalový turnaj

Chropyně – V úterý 19. prosince 2023 hostila chropyňská sokolovna florbalový turnaj žáků druhého stupně místní základní školy. Díky pozdnímu prosincovému termínu mohlo toto již tradiční sportovní klání dostat tentokrát přídomek „vánoční“.

            Pořadatelé turnaje se mohli opřít nejen o aktivní pomoc letošních deváťáků, ale také o nedávné absolventy chropyňské základní školy Adama Fialu, Štěpána Novotného a bratry Matěje a Hynka Horsákovy, kteří se zhostili role rozhodčích a po celou dobu turnaje zajišťovali kompletní výsledkový servis.

            Takzvaný „Malý turnaj žáků 6. a 7. tříd“ jednoznačně ovládli žáci třídy 7.A, jimž po třech úvodních výhrách stačila v posledním nervózním zápase k uhájení prvenství bezbranková remíza s nepříjemnými Rochtači. Vítězný „Andrew Late Team“ ve složení Matyáš Obdržálek, Marek Štětina, Martin Vlasatý, Alois Gašpárek a Michal Stojaník dovedl k prvenství nejlepší hráč turnaje Matyáš Kuchařík. Nejlepším střelcem se stal se šesti přesnými zásahy Filip Kotůlek z Jestřábů. Nejlepším brankářem direktoriát turnaje vyhlásil Martina Bureše a nejlepší hráčkou pak Kristýnu Zatloukalovou.

            Velký turnaj žáků 8. a 9. ročníku měl o poznání dramatičtější průběh. Nesoutěžní družstvo složené z učitelů, učitelek a jejich rodinných příslušníků sice proplulo turnajem suverénně bez ztráty kytičky – zbylé týmy se však nevyhnuly drobným klopýtnutím a vzájemně se obíraly o body. Před závěrečným utkáním turnaje mohla 9.A v případě vítězství nad Učitelským týmem stále ještě pomýšlet na celkový triumf. Po nejtěsnější porážce 0:1 však nakonec neuhájila ani místo druhé. Zlaté medaile za vítězství si tak pověsili na krk žáci 8.B. Nejsoudržnější tým turnaje ve složení Daniel Alex, Tomáš Michálek, Vojtěch a Matěj Honzákovi, Sergio Horváth, Pavla Kopřivová, Barbora Zdražilová a Eliška Daňková tak obhájil rok a půl starý triumf – tenkrát ještě v malém turnaji – z června 2022. Kapitán Martin Loch s Adamem Harišem si navíc odnesli individuální ocenění. Nejvíc branek nastřílel David Koutný z Perníčků.

 

VELKÝ TURNAJ (žáci 8. a 9. tříd)

1.

Učitelé

4

4

0

0

10:3

12

2.

Černí, bílí, spojme síly (8.B)

4

2

1

1

7:6

7

3.

IQ šumící trávy (9.A)

4

2

0

2

5:3

6

4.

Perníčci (8.A)

4

0

2

2

6:11

2

5.

Los Pinguinos (9.B)

4

0

1

3

3:8

1

 

nejlepší hráč:              Adam Hariš (Černí, bílí, spojme síly)

nejlepší střelec:          David Koutný (Perníčci)

nejlepší brankář:        Martin Loch (Černí, bílí, spojme síly)

 

MALÝ TURNAJ (žáci 6. a 7. tříd)

1.

Andrew Late Team (7.A)

4

3

1

0

9:1

10

2.

Krvavé válečnice (dívky)

4

3

0

1

11:3

9

3.

Rochtači (7.B)

4

2

1

1

11:3

7

4.

Jestřábi (6.A)

4

1

0

3

8:6

3

5.

Česká kofola (6.B)

4

0

0

4

2:28

0

 

nejlepší hráč:              Matyáš Kuchařík (Andrew Late Team)

nejlepší hráčka:          Kristýna Zatloukalová (Krvavé válečnice)

nejlepší střelec:          Filip Kotůlek (Jestřábi)

nejlepší brankář:        Martin Bureš (Jestřábi)

Vítězná 8.B, ostatní fotografie najdete v fotogalerii.