Úvod / Aktuality / NÁVŠTĚVA MUZEA KOMENSKÉHO V PŘEROVĚ

NÁVŠTĚVA MUZEA KOMENSKÉHO V PŘEROVĚ

Dne 5. října se všechny třídy 4. ročníků zúčastnily školní akce „HURÁ ZA MAMUTY! “. Jednalo se o návštěvu MUZEA KOMENSKÉHO V PŘEROVĚ, které se nachází v přerovském renesančním zámku. Program muzea byl nejen poučný, ale také velice zábavný. Před vstupem na „temnou cestu“ jsme se seznámili s obrovským mamutem. Poté jsme pokračovali jako pravěcí lidé jdoucí do jeskyně ve tmě. Cestou jsme se chytili za spolužákovo rameno a pravou rukou jsme se drželi lana, podél kterého jsme došli do hrobky. Byla to místnost plná kosterních pozůstatků mamuta a pravěkých lidí.

Všichni jsme byli nadšeni z vyprávění paní průvodkyně o životě pravěkých lidí a jejich umělecké tvorbě. Prohlédli jsme si lahvičky s různými bylinkami, ovocem či bůvolí kůží a osahali si náhrdelník z pravých zubů. Zažili jsme také archeologické dobrodružství, kdy jsme pomocí motyčky, štětce a nožíku hledali různé předměty ukryté v písku.

Další prohlídka spočívala v návštěvě starobylých tříd. Velice se nám líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet, jak se sedělo žákům v minulých stoletích. Pokračovali jsme výstavou hmyzu a vzácných kamenů, kde jsme viděli mnoho krásných motýlů, různých pavouků, nerostů a hornin. Po skončení prohlídky jsme si všichni odběhli koupit suvenýr, který nám bude připomínat naši návštěvu muzea.

Veronika Svobodová, žákyně IV. A