Úvod / Aktuality / Deváťáci u přijímaček uspěli

Deváťáci u přijímaček uspěli

Žáci devátých tříd mají za sebou jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Díky demografickému vývoji počet školáků, kteří ukončují základní vzdělání, v posledních letech narůstá. Za poslední čtyři roky stoupl počet uchazečů o třiatřicet procent, což logicky zvyšuje nároky na připravenost absolventů.       

V silné konkurenci se deváťáci ze Základní školy Chropyně ani letos neztratili. Mezi uchazeči o studium na státním kroměřížském gymnáziu skončila Barbora Láníková na skvělém sedmém místě. „Moc jsem nevěděla, co od přijímaček čekat, proto jsem byla nakonec příjemně překvapená, že to nebylo zas tak obtížné. První termín jsem zmastila, zato ten druhý se mi vydařil. Celkově jsem s výsledky velmi spokojená,“ podělila se o své dojmy úspěšná uchazečka Bára Láníková, které navíc kryly záda její spolužačky ze třídy 9.B, Terezie Klusová na jedenácté příčce a Markéta Gregovská na místě patnáctém. Druhé dvě jmenované byly také současně přijaty na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži. „Řekla bych, že letošní přijímačky byly docela těžké. V českém jazyce šlo hlavně o porozumění psanému textu, v matematice zase o logické myšlení. Díky učitelům, kteří mě na přijímačky připravovali, jsem se nakonec umístila dobře,“ radovala se z přijetí na obě vybrané školy Terka Klusová.

Mezi chlapci zazářil Vojta Rotschedl, který přijímačky na Střední odbornou školu v Hranicích dokonce celé vyhrál! Patrik Halás byl jako patnáctý přijat na Střední průmyslovou školu v Přerově, avšak upřednostnil školu podobného zaměření v Otrokovicích.

V přijímacím řízení na Gymnáziu Kojetín obsadila Barča Láníková třetí místo, když pouhé dvě příčky za ní skončila další chropyňská žákyně Zuzana Mlčochová. Úspěšně přijata byla také Nela Obdržálková z 9.A. „Český jazyk mi přišel mnohem lehčí než matematika – asi hlavně díky zvláštní přípravě ve škole. V matematice se objevily úkoly, které byly kvůli časovému limitu těžší na vyřešení. Jsem překvapená, že jsem dopadla takhle dobře, přestože se mi první termín moc nevydařil,“ hodnotila právě skončené přijímačky Zuzka Mlčochová, která si nakonec zvolila kroměřížskou Obchodní akademii, kam byla přijata ze čtvrtého místa.