Úvod / Aktuality / Na zkušenou na hotelovku do Kroměříže

Na zkušenou na hotelovku do Kroměříže

Ve středu 8. listopadu pokračoval náš týden plný exkurzí. Výběr devítek se tentokrát rozjel do Kroměříže. Cílem cesty byla střední škola hotelová a služeb, která pro zájemce o studium nabízela různé workshopy spojené s obory, jež tato střední škola nabízí. Původní plán, že se ráno projdeme a nahradíme si tak odpolední tělocvik, vzal brzo za své. Někteří opozdilci přijeli do Kroměříže později, proto nás cestou Na Lindovku zachránila městská doprava. Ale i to mělo něco do sebe. Nezničili jsme si nožičky a projeli Kroměříž skoro celou, a to i ulicemi, o kterých jsme neměli doposud ani potuchy.

Po půl deváté si nás studenti hotelové školy rozdělili do dvou skupin a prošli s námi školu doslova „od sklepa až po půdu.“ Naši deváťáci si mohli vyzkoušet práci na pokladně, vyrobit a zabalit si nějaký malý dárek – ani jedno není žádná sranda. Dověděli jsme se něco málo o květinách, jejich vázání, významu a ti nejšikovnější si odnesli i vlastnoručně vyrobený malý věneček. Nechyběly ani informace o chování a starání se o koně.

V průběhu exkurze jsme si sami připravili i něco na zub, ozdobili svůj první muffin, nachystali nějakou tu jednohubku a mimo jiné jsme si vyzkoušeli také výrobu koktejlů. Třepání všeho možného v šejkru mělo velký úspěch a díky radě a pomoci studentek hotelovky se to dokonce pak dalo i pít. Jelikož součástí této školy je i obor hotelnictví, měli jsme možnost si také procvičit cizí jazyky, které jsou dnes pro práci v hotelech u nás i ve světě již samozřejmostí. Musím uznat, že jazyková učebna ve škole je vybavena opravdu výborně.

Během asi tříhodinového programu měli žáci naší základky možnost seznámit se se všemi obory kroměřížské hotelovky a na vlastní kůži si je také vyzkoušet. A to nejen obory učební, ale i maturitní. Uvidíme na konci letošního školního roku, jestli se někteří naši absolventi rozhodnout pokračovat ve svých studiích právě na hotelovce. Nabídka oborů je velmi pestrá. Věřím, že při rozhodování jim může napomoci i tato celodenní exkurze, během níž měli žáci možnost si školu projít, promluvit si s jejími studenty a učiteli a leccos si vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Radek Podhorný