Úvod / Aktuality / T-Mobile Olympijský běh ZŠ Chropyně

T-Mobile Olympijský běh ZŠ Chropyně

Základní škola Chropyně se letos poprvé zapojila do celorepublikového projektu T-Mobile Olympijský běh, jehož myšlenkou je hýbat se pro radost, i když nejsi vrcholový sportovec. Touto akcí si připomínáme Mezinárodní olympijský den, čímž žáky vedeme mimo jiné k olympijským hodnotám, fair play chování, …. V jeden den - 8. 9. 2021 - vybíhají po celé republice na různých trasách sportovci, kteří chtějí ukázat svou odvahu, snahu, radost z pohybu. Na naší škole se do projektu zapojili žáci 5. tříd, kteří si Olympijský běh užili naplno, i když trasa 800 m byla pro některé možná náročnější. První tři vítězové z každé třídy si odnesli věcné ceny, všichni zúčastnění pak památeční medaili a diplom. Jsem ráda, že se i v současné době našli odvážní sportovci, kteří se této výzvy nezalekli a doufám, že v budoucnu se žáků připojí více.

Mgr. Kateřina Majtánová