Úvod / Nejnovější fotogalerie / Nejkrásnější svátek /5.b/

Nejkrásnější svátek /5.b/

Všechno to začalo nenápadnou otázkou : ,, Paní učitelko, nevadilo by Vám, kdybychom se 7. června neučili?¨

Trochu mne to překvapilo, ale jelikož mám úžasnou a nápaditou třídu, bylo mi jasné, že to nebude jen tak…..

Týdny tajných příprav, špitání v hloučcích, domlouvání naznačovalo něco velkého. Jen mi bylo divné, proč zrovna 7.6.!

Nervozita stoupala na obou stranách, dokonce to jednu chvíli vypadalo, že tajná akce bude muset být zrušena kvůli tvůrčím neshodám ve třídě. Nadešel den D a já dostala jediný úkol, přijít do třídy až přesně v 8.00 hodin. S drobnými obavami, co mne vlastně čeká, pomaloučku otevírám dveře třídy a opatrně nakouknu, kdo na mne vybafne. To jsem se ale přepočítala. Balonky a dekoracemi nazdobená třída, moji úžasní páťáci vzorně sedí v lavicích a Sofinka se ujímá slova. Táďa začal hrát nacvičené skladby na klávesy, pak se přidala Ivuška na flétničku! Nahrnuly se mi do očí slzy, když najednou celá třída vstala a vytvořila špalír gratulantů, právě tento den jsem totiž měla svátek!

Každý mi osobně podal ruku, popřál hodně zdraví a dokonce jsem dostala i spoustu krásných maličkostí. Měla jsem co dělat, abych zadržela slzy….

S naprostým úžasem jsem sledovala, co všechno si pro mne dokázali připravit: na výukovém portálu WORDWALL, který jsme celý rok rádi využívali k procvičování učiva dokázal Táďa sám vytvořit čtyři různé hry, ve kterých se objevily znalosti z vlastivědy, přírodovědy, matematiky i českého jazyka! Zahráli jsme si několikrát židličkovanou a moji malí gentlemani mne i nechali vyhrát!!!

Celý den jsme si hráli, povídali, tančili, kreslili, zpívali, poslouchali písničky na přání. Byl to zkrátka super den, a já si uvědomila, že pro takové dny má ta moje práce smysl….

Moji milí páťáci, jste skvělá parta, moc vám a hlavně organizačnímu týmu ( Tádovi, Sofince, Marťovi a spol. ) děkuji za krásný dárek k svátku.