Úvod / Nejnovější fotogalerie / Dopravní hrátky ve 2. roč.

Dopravní hrátky ve 2. roč.

V pátek 2.června jsme byli pozváni na ,,Dopravní hrátky,, , které již po několikáté pořádá pan Fusek. Paní učitelky nám dovolily vzít si koloběžky a hned ráno jsme vyrazili na sokolský stadion. Pan Fusek a jeho tým měli dokonale připravené dopravní hřiště, nechyběly dopravní značky, přechody pro chodce , semafory, jezdil tu i vláček. Naše druhé třídy se rozdělily do dvou skupin. První skupina se pod vedením pana Fuska vrhla do dopravního provozu. Když jsme si všichni zkusili, kde máme zastavit a kde dát přednost v jízdě, přemístili jsme se ke stánku dopravní obsluhy a tam nás čekal ,,dopravní test,, za jeho splnění jsme dostali certifikát o absolvování dopravního hřiště, rozvrh hodin - ten se jistě bude hodit do třetí třídy a tabulku s dopravními značkami.

Druhá skupina zamířila na louku u zámku, kde nám paní učitelky a paní asistentky nachystaly bojovku s úkoly, na konci nás čekala krabice plná bonbónů. Jakmile jsme se všichni prostřídali , čekalo nás další překvapení . Místní hasiči přijeli s hasičským autem a my si mohli prohlédnout veškerou hasičskou výbavu, sednout si do hasičského auta , což byl pro nás všechny velký zážitek.

Nakonec jsme si všichni dali zmrzlinu a společně zamířili zpátky do školy.

Děkujeme celému dopravnímu týmu pod vedením pana Fuska, místním dobrovolným hasičům a personálu restaurace Stop za velmi příjemné dopoledne , byla to jedna velká jízda.

Žáci 2.a a 2.b