Úvod / Nejnovější fotogalerie / Halloween ve 3.b

Halloween ve 3.b

Halloween se slaví vždy poslední říjnový den, tedy 31.října. Děti v anglicky mluvících zemích se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Dejte mi koledu nebo vám něco vyvedu).  A protože je Halloween tak trochu tajuplný a strašidelný svátek, láká děti k jeho oslavě. I my jsme se chystali na jeho oslavu a kdy jindy seznámit děti s touto tradicí než v hodinách anglického jazyka. Nejprve jsme si vyzdobili třídu vyřezávanou dýní, pavučinami a pavouky. Oblékli jsme si strašidelné kostýmy a namalovali si strašidelné obličeje. A pak už jsme se při strašidelné atmosféře učili “halloweenská“ slovíčka, poslouchali a zpívali “halloweenské“ písničky a hráli “halloweenské“ hry, vše samozřejmě v anglickém jazyce.