Úvod / Nejnovější fotogalerie / Hasičská zbrojnice SHD Chropyně - návštěva žáků z 1. stupně

Hasičská zbrojnice SHD Chropyně - návštěva žáků z 1. stupně

Poděkování Sboru dobrovolných hasičů v Chropyni

Dobrovolní hasiči z Chropyně připravili na pátek 13.1. pro děti den otevřených dveří na místní hasičské zbrojnici. V rámci výuky toho využily téměř všechny třídy 1. stupně naší školy.

Na návštěvníky nečekala jen tak obyčejná prohlídka, ale hasiči měli připravené zajímavé povídání v každé části hasičské zbrojnice. Už při vchodu do šatny vítal děti usměvavý velitel, který děti přivítal a vysvětlil, jaká je práce dobrovolných hasičů v Chropyni a co je dnes čeká. Další částí je provedli příjemní hasiči, jenž měli každý připravené podstatné informace jak o hasičském vozu, tak o zásahu na vodě. Milým zpestřením byl hasič, který dětem ukázal slaňování a kompletní výbavu, jež je nutná při zajišťování osob z lana. Děti si mohly vyzkoušet jak hasičský oblek, helmu, dýchací masku, hasiči byli opravdu ochotní a trpěliví. Po procházce v přízemí se žáci podívali i do klubovny v prvním patře, nahlédli do kanceláře velitele a posilovny. Celý program byl výborně promyšlený, i když se potkalo více tříd, každý z hasičů se věnoval jiné skupině a vše proběhlo hladce bez delších prodlev.

Není lehké zaujmout mladší žáky, ale pánům hasičům se to povedlo. Proto velké díky za možnost návštěvy a také za Vaši obětavou pomoc nejen v našem městě, ale i v okolí.

Mgr. Milan Bajgar, MBA