Úvod / Nejnovější fotogalerie / Naše podzimní výprava za poznáním /3.b/

Naše podzimní výprava za poznáním /3.b/

V prvouce se právě učíme o živé přírodě. Rozhodli jsme se, že si vše „omrkneme“ pěkně zblízka. A tak jsme naši školní třídu vyměnili za les. V pondělí 16.10. se naše třída 3. b vypravila do nedalekého lesa, kde na nás čekal pan myslivec Vávra, který nás celým revírem provedl. Z jeho výkladu jsme se dozvěděli spoustu nových a užitečných informací. Pan Vávra byl tak hodný a dovolil nám, abychom si zkusili nasypat krmení do krmelce. Našimi toulkami přírodou nás doprovázeli i tři lovečtí psi. K vidění toho v lese bylo opravdu mnoho. Na úvod nám před našimi zraky proběhlo stádo muflonů. Cestou jsme zahlédli několik stop lesní zvěře. Počasí nám opravdu přálo a my jsme tak pozorovali, jak podzim zahalil okolní přírodu do nádherných barev. Nechybělo ani zastavení u pamětního kamene, který nás ohromil nejen svojí mohutností, ale především nápisem, který je do něj vytesán: „MĚJ LES RÁD, ON TI TO VRÁTÍ.“ Závěr naší výpravy za poznáním patřil, nyní už můžeme říci, našim čtyřnohým kamarádům. Pod vedením svého „páníčka“ nám ochotně předváděli své dovednosti. Z dnešního pobytu v přírodě si všichni odnášíme spoustu nezapomenutelných zážitků i nových poznatků. Naše poděkování patří panu Vávrovi, Kubíčkovi a paní asistentce Kurialové, kteří pro nás tuto krásnou vzdělávací akci zorganizovali.

Žáci 3. B