Úvod / Nejnovější fotogalerie / Nestlé pro zdraví dětí /3.a 4. roč./

Nestlé pro zdraví dětí /3.a 4. roč./

Kebab či zelenina? Voda či cola? I o tom jsme si povídali s lektorkou v rámci programu “Nestlé pro zdraví dětí“. Přednášky na téma “Vyvážená strava“ se zúčastnili žáci třetích a čtvrtých tříd.

Tento program je součástí globálního programu “Nestlé for Healthier Kids“, jehož cílem je motivovat rodiny, a především pak žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu, správným stravovacím návykům a podpořit jejich zájem o pohybové aktivity. V České republice byl spuštěn v roce 2015 a od té doby jím pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky prošlo více než 130 000 dětí.

A co nového jsme se dozvěděli? Zjistili jsme, z čeho se skládá naše tělo, co jsou to živiny a čím jsou pro naše tělo prospěšné. Také to, že strava by měla být pestrá, pravidelná a přiměřená. Jako malý dáreček si děti odnesly tipy na zdravé svačiny.

třetí a čtvrté třídy