Úvod / Nejnovější fotogalerie / Preventivní program pro žáky 1.st. od studentů Gymnázia Kojetín

Preventivní program pro žáky 1.st. od studentů Gymnázia Kojetín

Čtvrtek 4. dubna se pro žáky 4. a 5. tříd nesl v duchu zajímavého preventivního programu, jenž si pro žáky připravilo 7 studentek kojetínského gymnázia. Prezentace, které vznikly v rámci metodického klubu pod vedením metodičky prevence paní Mgr. P. Černé, si kladli za cíl, aby žákům 4. a 5. tříd a jejich vysvětlily rizika návykových látek. Beseda byla cílena nejen na známé návykové látky jako jsou cigarety a marihuana, ale spíše na ty modernější – elektronické cigarety, nikotinové sáčky, kratom či HHC. Dále žáci zjistili, jaká rizika přináší pití energetických nápojů a proč je to pro lidský organismus škodlivé. V prezentacích se žáci dozvěděli mnoho faktických věcí, zhlédli zajímavá videa a nechyběl ani prostor pro otázky našich žáků, což bylo vítaným zpestřením. Žáci dokonce mohli ochutnat, jak moc sladká je voda s 16 kostkami cukru, což je běžný obsah energetického nápoje spolu s dalšími chemickými látkami.

Po absolvování programu jsem měla velkou radost, jak naši žáci tento program zvládli a také, že se na půdu naší školy vrátila naše bývalá žákyně Hanka Žemličková a v roli před tabulí se společně se svými spolužačkami této výzvy zhostila na výbornou. Doufám, že na základě této vydařené akce bude spolupráce naší školy a Gymnázia Kojetín pokračovat i v budoucnu.

Mgr. Kateřina Majtánová – výchovná poradkyně