Úvod / Nejnovější fotogalerie / Prvouka hrou – děláme pokusy ve 3.B

Prvouka hrou – děláme pokusy ve 3.B

V hodině prvouky jsme si s dětmi ze 3.B hráli na vědce.

Nejprve jsme míchali vodu s různými látkami (cukr, sůl, olej, mouka ..) a zkoumali rozpustnost těchto látek ve vodě. Dále jsme porovnávali objem různých nádob. Nejdříve jsme zkoušeli odhadnout, do které nádoby se vejde nejvíce vody a poté jsme si to pokusem ověřili. Děti byly překvapené, že některé nádoby, které se zdají být velké, mají vlastně stejný objem jako ty menší. V dalším pokusu si děti zavázaly oči a určovaly, z jakého materiálu je věc vyrobená. Tato část přišla dětem nejzábavnější.

Všechna zjištění jsme jako správní vědci pečlivě zapisovali do záznamových archů. Na závěr jsme si vytvořili silný roztok vody se solí, dovnitř umístili provázek a každý den netrpělivě vyhlížíme vysrážené krystalky soli.