Úvod / Nejnovější fotogalerie / Spaní ve škole /5.b/

Spaní ve škole /5.b/

Spaní ve škole

Letos se páťáci loučí nejen se školním rokem ale i s prvním stupněm. Abychom se ještě pořádně užili, vymysleli jsme si v 5.B jednu společnou dlouhou noc ve škole.

Na pátek 17.6. se děti velmi těšily. V půl šesté jsme se všichni sešli před školou, ověnčeni spacáky, polštářky, karimatkami a zásobami jídla na dlouhou noc. Nejprve jsme v naší třídě společně zavzpomínali na uplynulé tři roky. Spolu s rodiči jsme se dojímali při promítání fotografií ze třetí, čtvrté a páté třídy. Sotva se za rodiči zavřely dveře, začalo večerní hodování. A večeře to byla vskutku královská. Děti měly za úkol obstarat si ji samy a přinesly si s sebou samé dobroty. Po vydatné večeři jsme odpočívali u filmu a chroupali u toho popcorn. Poté jsme ocenili medailemi nejlepší čtenáře naší třídy a na vítěze naší celoroční čtenářské soutěže čekal Ohnivý pohár. A protože sluníčko už začínalo pomalu zapadat, šli jsme se přichystat na spaní. Každý si našel své místečko a vybalil si vše potřebné.

A zajímalo vás někdy, jaké je to ve škole, když už jsou všechny děti doma a venku je tma? Můžeme potvrdit, že strašidelné. Obzvlášť když světla náhle zhasnou a my zůstaneme potmě. Při společné prohlídce “noční“ školy jsme se raději drželi všichni pohromadě. Nakonec musely děti prokázat svou odvahu na noční stezce, která vedla setmělou chodbou až k ředitelně. Tam se děti bojí i ve dne. Zde děti stvrdily svou odvahu podpisem. Plni dojmů jsme se převlékli do pyžama, vyčistili zoubky a zalezli do spacáků. Ale spát? To ne, někteří byli vzhůru dlouho do noci.

Ráno jsme si jen sbalili věci, uklidili po sobě a utíkali domů dospat.

Jana Behancová