Úvod / Nejnovější fotogalerie / Srdce na pravém místě /3. ročník/

Srdce na pravém místě /3. ročník/

Podzim je pro ježky obdobím, kdy se potřebují dostatečně vykrmit na zimu, kterou přečkávají v zimním spánku-hibernaci. Proto můžeme v tomto období nacházet vysílené ježky, kterým se nepodařilo se vykrmit a nabrat tak potřebnou hmotnost. Náš příběh je ale jiný. V dnešní hodině tělesné výchovy si naši žáci všimli na hřišti ježka, který byl zapletený do sítě v malé fotbalové brance. S největší pravděpodobností se snažil ze sítě vlastními silami dostat, ale bohužel se mu smyčka kolem hlavičky ještě více utahovala. Děti věděly, že na záchranu samy nestačí, a tak duchapřítomně zavolaly na pomoc paní učitelky. Záchranná akce nebyla nikterak jednoduchá. Ježek byl vysílený, ale strachy se stále choulil do klubíčka, čímž znesnadňoval uvolnění sítě z jeho těla i okolí hlavy. Nakonec se paní učitelce podařilo ježečka ze zajetí sítě vysvobodit. Naštěstí byl v pořádku. Položili jsme jej do trávy, kde se chvíli rozhlížel a zanedlouho se rozběhl a byl ten tam. Měli jsme velkou radost z této vydařené záchranné akce a náš dobrý skutek nás všechny při odchodu z hřiště hřál u srdce.

Žáci 3. tříd