Úvod / Nejnovější fotogalerie / Prvouka v kuchyni /3.b/

Prvouka v kuchyni /3.b/

Ptáte se, co má prvouka společného s kuchyní? Možná více než byste mysleli. V hodinách prvouky jsme se totiž učili o smyslech. Toto učivo nás velmi bavilo, protože jsme si bystrost našich smyslů prověřili formou pokusů. Se zavázanýma očima jsme pohmatem poznávali různé předměty, čichem jsme rozeznávali druhy koření, sluchem jsme rozpoznávali, jaký předmět ten či onen zvuk vydával, zrak jsme prověřili pomocí obrázkových rébusů a test našich chuťových pohárků jsme si užili asi ze všeho nejvíce. Ochutnali jsme ovoce, zeleninu i koření. Zjistili jsme, že jsme třída plná mlsných jazýčků a že nám byla nepříjemnější chuť sladká. Paní učitelka tento poznatek nenechala bez povšimnutí a na závěr tohoto tématu pro nás připravila sladkou tečku v podobě pečení jablečného závinu. Pečení ve školní kuchyňce pro nás všechny bylo nevšedním zážitkem. S nadšením se v malé kuchtíky proměnili všichni žáci naší třídy. Během přípravy závinu jsme zapojili všech pět smyslů.

První společné pečení provázela příjemná atmosféra, kterou dokreslily vánoční melodie a za oknem padající vločky nám připomněly, že jsme zase o krůček blíže našim oblíbeným vánočním svátkům.

Posuďte sami, jak se nám naše dílo povedlo.

Žáci 3. b