Úvod / Nejnovější fotogalerie / Školní výlet 2. ročníku

Školní výlet 2. ročníku

V úterý 13.června jsme se vydali na školní výlet do nedalekého Tovačova, abychom zde navštívili místní zámek. V zámecké zahradě nás přivítala paní kastelánka Květa Zajícová a uvedla nás do komnat zámku. Pozorně jsme naslouchali jejímu poutavému vyprávění a přenesli se o staletí zpět. S nadšením jsme obdivovali trofeje v mysliveckém salonku , se zatajeným dechem sledovali Černou paní v zámecké kapli. Dle pověry se zjevuje v kapli jednou v roce a hledá svých třináct dětí. Po dvou set schodech jsme vystoupali na zámeckou věž. Odměnou za sportovní výkon byl krásný výhled na malebné městečko a jeho okolí. Další odměna na nás čekala v místní cukrárně, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu. Prošli jsme se po tovačovském náměstíčku, které zdobí kašna se sochou svatého Václava. Dopoledne uteklo jako voda a my opět nastoupili do autobusu, který nás přivezl zpět ke škole. Velké poděkování patří firmě Kamax Metal za zajištění a sponzorování dopravy.

Žáci druhých tříd ZŠ Chropyně.